Jak naprawić zawilgoconą ścianę? Prosta, szybka i bardzo skuteczna metoda

Czasami trudno jest pozbyć się wilgoci, która pojawia się na ścianach naszych domów.Oprócz zmiany ścian i sufitów wpływa to również na nasze zdrowie.I nie bez powodu: im wyższa wilgotność, tym bardziej cierpi jakość powietrza.Jak zapewne zrozumiałeś, pozwolenie na rozwój pleśni oznacza życie w niezdrowym środowisku.Oto prosty i skuteczny trik, dzięki któremu usuniesz je ze ścian.

Wysoka wilgotność może powodować ślady pleśni na spoinach lub ścianach, problemy z kondensacją na oknach lub odklejanie się tapet.Wiedząc, że wahania wilgotności pomiędzy 45 a 65% uważane są za normalne, problem z wilgocią zaczyna się dopiero po przekroczeniu tych wartości.Nie tylko wpływa to na wygląd Twoich ścian, ale także   wysoka wilgotność może mieć wpływ na ich zdrowie.

Aby rozwiązać problem nie wydając zbyt wiele, pokażemy Ci trik, który wyróżnia się prostotą, dostępnością i przede wszystkim skutecznością.Wcześniej jednak do nas należy ustalenie źródła inwazji pleśni.

Wandfeuchtigkeit

Formy – Źródło: spm

Możliwe przyczyny wilgoci

Zanim problem zostanie rozwiązany, należy najpierw zająć się jego przyczyną.Oto powtarzające się przyczyny i ich rozwiązania. Niektóre z nich możesz rozwiązać samodzielnie.

Przyczyny zewnętrzne:   Jeśli izolacja zewnętrzna domu jest słaba, można zwrócić się o poradę murarza w celu sprawdzenia zewnętrznej okładziny ścian.Jeśli jest to problem podciągania kapilarnego (wilgoć unosząca się z podłogi na ścianę), należy wezwać specjalistę, aby zbadał problem.Od tego zależy, czy zostaną podjęte działania na fundamencie, wstrzyknięta zostanie żywica, zamontowane zostaną dreny lub odwrócona woda deszczowa.Jeśli na dachu występują nieszczelności, może być konieczne wykonanie hydroizolacji dachu.

kontynuacja na następnej stronie

Leave a Comment