Kremowy pudding ryżowy

Do rondelka wkładamy mleko, śmietanę, laski cynamonu i skórki cytryny. Przypominam, że zdejmując skórkę z cytryny, należy starać się oddzielić jak najmniej białej części, aby deser nie stał się gorzki. Nie ma znaczenia, czy trochę spadnie, ale staraj się tego unikać.

Podgrzewamy, aż prawie się zagotuje. W tym momencie zdejmujemy z ognia i przykrywamy. Dajemy mu odpocząć od 5 do 10 minut.

jak zrobić pudding ryżowy
Przygotowanie puddingu ryżowego
W osobnym rondlu podgrzewamy wodę z ryżem i szczyptą soli, aż zobaczymy, że cała woda została zużyta. W ten sposób zaoszczędzimy czas podczas gotowania ryżu i znacznie szybciej go zmiękczymy.

Kiedy już mamy go bez wody, przekładamy go do pojemnika na mleko i ponownie stawiamy na ogniu.

Stawiamy go na średnim ogniu, uważając, aby go nie spalić. Jeśli zauważysz, że zaczyna trochę przyklejać się do dna, obniż jeszcze temperaturę.

Mieszankę należy mieszać co 5 minut przez 25–30 minut. Jeśli widzisz, że potrzebuje trochę więcej mleka, nie wahaj się go uzupełnić.

Kiedy czas gotowania dobiegnie końca, spróbuj, aby zobaczyć, jak miękki jest. Trzeba także sprawdzić, ile płynu pozostało. To zależy od każdej rodziny. Są tacy, którzy lubią gęstszy pudding ryżowy i tacy, którzy wolą, żeby był bardziej płynny.

Należy również pamiętać, że po zdjęciu z ognia jeszcze trochę zgęstnieje.

przepis na pudding ryżowy
Więcej takich przepisów
Jeśli lubisz pudding ryżowy, z pewnością przypadną Ci do gustu jego warianty, ja na przykład proponuję ryż ze skondensowanym mlekiem, który przypomina pudding ryżowy w karmelu lub pudding ryżowy przygotowywany w kuchence mikrofalowej. Odmiana tradycyjnego budyniu ryżowego Który smakuje Wam najbardziej? Jeśli zdecydujesz się na inny deser, ciasto z budyniem ryżowym zrobi furorę, zobaczysz.

Leave a Comment